Všeobecné obchodní podmínky

 1. Všeobecná ustanovení
 2. Objednávání zboží
 3. Dodací a platební podmínky
 4. Reklamační řád
  1. Výměna zboží, vrácení zboží
  2. Projevení vady výrobku

 

Všeobecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží v internetovém obchodě marwellmedic.com a blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Marwell Medic s.r.o., IČO 25969579 se sídlem Kyjovská 606, 348 15 Planá, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 32309 a kupujícího.

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je provozovatel a vlastník internetových stránek marwellmedic.com společnost Marwell Medic s.r.o. a kupujícího. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.

Potvrzením objednávky v našem internetovém obchodě potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, nákupním řádem, dodacími podmínkami a reklamačním řádem. Veškeré podané objednávky považujeme za závazné. Tyto obchodní podmínky jsou závazné pro obě strany.

Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká okamžikem potvrzení objednávky prodávajícím. Objednávka, která neobsahuje předepsané náležitosti, se považuje za neplatnou. Prodávající si vyhrazuje právo na telefonické ověření informací uvedených v objednávce.

Provozovatel internetového obchodu si vyhrazuje právo tyto Všeobecné obchodní podmínky změnit. Změna se však neuplatňuje zpětně na již přijaté objednávky.

Objednávání zboží

Objednávání probíhá elektronickou objednávkou – přes internetový obchod, přičemž každá objednávka musí obsahovat minimálně:

 1. kontaktní údaje (jméno a příjmení, doručovací adresu, email a telefonický kontakt)
 2. způsob platby
 3. objednávané výrobky, jejich označení, počet a velikost

Objednávky vyřizujeme v pořadí, v jakém přijdou, a to v co nejkratším možném termínu. Veškeré
uvedené ceny jsou v Kč včetně DPH.

Dodací a platební podmínky

Zásilky jsou zasílány vybranou dopravní společností, platba probíhá vybraným způsobem platby - on-line, bezhotovostním převodem nebo formou dobírky. V případě bezhotovostní úhrady za zboží expedujeme zásilku po připsání částky na náš bankovní účet. Standardní cena balného a dobírkového poštovného je uvedena v objednávce. Vyhrazujeme si právo upravit cenu balného a poštovného a případně i podmínky platby, a to zejména v případech, kdy je zboží zasíláno mimo Českou republiku.

Reklamační řád

Záruční doba na zboží činí 24 měsíců a počíná běžet dnem doručení zboží zákazníkovi. Reklamace se nevztahuje na škody způsobené:

 • neodborným, nesprávným použitím výrobku
 • mechanickým nebo chemickým poškozením
 • nesprávným skladováním výrobku
 • nedodržením doporučené údržby
 • vnější vlivy – voda, oheň, elektrický proud, atd.

Reklamace vyřizujeme do 30 dní v pracovních dnech na základě písemné žádosti. Reklamované zboží doručte na korespondenční adresu i s písemným oznámením závady a daňovým dokladem (fakturou). Prodávající vyrozumí kupujícího o vyřízení reklamace telefonicky, emailem nebo poštou ve lhůtě pro vyřízení reklamace. V případě neoprávněné reklamace zaniká nárok zákazníka na jakoukoliv náhradu nákladů souvisejících s vyřízením reklamace.

Při doručení objednaného zboží je kupující povinen zkontrolovat, zda zboží nevykazuje vady způsobené přepravou. Pokud ano, je kupující povinen zboží nepřevzít, sepsat s přepravcem zápis o škodě a o případném poškození zboží během přepravy neprodleně informovat prodávajícího.

V případě, že je zboží potřeba poslat zpět prodávajícímu, je zákazník povinen zboží zabalit do originálního obalu. V případě, že kupující originální obal nemá, je povinen na vlastní náklad zajistit obal nový, vyhovující nárokům přepravy. Kupující bere na vědomí, že v případě nedostatečně chráněného zboží při přepravě nemusí být reklamace uznána. Vrácené zboží doporučujeme pojistit.

Odstoupení od smlouvy

Odstoupení od smlouvy musí kupující prodávajícímu doručit písemně do 14 dnů poté, co kupující zboží převzal. Zboží žádáme doručit v původním obalu, s visačkami identifikujícími zboží, kompletní a nepoškozené. Dále s originálním dokladem o koupi. Zboží zašlete na naší korespondenční adresu, uvedenou na webové stránce www.marwellmedic.com.

Zboží zaslané na dobírku nebude přijato. Odpovědnost za vady vzniklé přepravou nese přepravce. Zákazníkovi bude vrácena kupní cena za zboží (nikoliv poštovné a balné), a to bezhotovostní platbou na bankovní účet sdělený zákazníkem.

Výměna zboží

V případě nevyhovující velikosti či obdobného důvodu je možné provést výměnu zboží. Zákazník odešle na své náklady původní zboží (spolu s fakturou) na naši korespondenční adresu. Jakmile zboží obdržíme, odešleme do 5 dnů zboží nové, přičemž zákazník je povinen opětovně uhradit poštovné a balné.

Při odeslání zboží zpět nám do faktury vyznačte zboží, které nám budete vracet a jakou velikost místo něj požadujete.

 

MenuX

Provozovatel webu, Marwell Medic s.r.o., se sídlem Kyjovská 606, Planá, 34815, IČ: 25969579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.