Kyčelní klouby novorozeného děťátka jsou tvořeny z převážné části tvárnou a poddajnou chrupavkou, která je v průběhu vývoje postupně nahrazována kostní tkání. Jedním z nejdůležitějších faktorů v časné fázi tohoto vývoje je proto správná poloha jednotlivých částí kloubů, tedy chrupavčitého základu hlavice kosti stehenní a chrupavčitých a kostních součástí jamky kyčelního kloubu v pánvi.

I když maminka odchází z porodnice s novorozencem, u kterého není zjištěn hrubší patologický nález, stává se, že při dalším vyšetření není nález již zcela v pořádku. Panuje shoda, že tradiční široké balení pomocí bavlněných plen umožňuje polohovat nožičky dítěte do žádoucího a pro správný vývoj kyčelního kloubu potřebného roznožení, neboli abdukce. To však vyžaduje nemálo času při praní a žehlení značného množství bavlněných plen, a proto toto doporučení maminky často zanedbávají – jednorázová papírová plena však nestačí.

Pro optimální polohu kyčlí, a tím i správný vývoj kyčelních kloubů novorozenců, doporučujeme všem maminkám novou kvalitní pomůcku s prověřenou účinností „abdukční kalhotky MARWELL s ortopedickou vložkou“. Je to korekční abdukční bandáž, která plně nahrazuje dosavadní způsob širokého balení pomocí tří bavlněných plen a oproti stávajícím pomůckám na trhu se vyznačuje výrazně menším objemem abdukčního balení. Nemusí být používána jen při terapii hrubších patologií, ale i u hraničních nálezů a lze ji využít i jako účinnou preventivní pomůcku pro zdravý vývoj kyčelních kloubů našich nejmenších.

MenuX

Provozovatel webu, Marwell Medic s.r.o., se sídlem Kyjovská 606, Planá, 34815, IČ: 25969579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.