Proč zvolit právě abdukční kalhotky Marwell?

Abdukční kalhotky MARWELL jsou jedinečné díky vložce z PU-pěny s paměťovým efektem, která vyvíjí optimální tlak na nožičky dítěte a nemění svůj tvar ani při každodenním používání. Abdukční vložka procházela seriózním vývojem a dnešní tvar i šíře byly stanoveny na základě výsledků testů a konzultací s předními ortopedy. Konečný tvar a rozměry abdukční vložky byly potvrzeny klinickou studií a vložka je patentově chráněna. S touto abdukční vložkou se setkáte pouze u abdukčních kalhotek Marwell.

V zádové části je abdukční vložka tenčí, aby netlačila ležícího kojence a nezpůsobovala mu otlaky, ale v pánevní a břišní oblasti je naopak silnější. V břišní a pánevní oblasti musí být abdukční vložka dostatečně silná, aby ji kojenec nožičkama neprohnul.

Správná šíře vložky  určuje správné roznožení kojence, důležité pro správný vývoj kyčlí. Pokud je roznožení kojence pod jiným úhlem, nevyvíjí se kyčelní kloub správně  a abdukční balení neplní svůj účel. Proto je extrémně důležité, aby materiál mezi nožičkami miminka byl pevný, miminko ho nepromáčklo a aby se šíře materiálu mezi nožičkami neměnila každodenním používáním, např. omačkáním či praním.

Milá maminko,
kalhotky MARWELL nejsou barevné, nemají obrázky, ale fungují. Nejde o hračku či estetický doplněk, ale o certifikovaný zdravotnický prostředek, který prošel klinickou studií. Vždy pamatujte na to důležité - aby se kyčle vašeho miminka skutečně rovnaly, je nutné zafixovat nožičky ve správné abdukční poloze (zabránit nežádoucímu pohybu) a přitom miminku neublížit.

 

 

Trocha historie

Problém správného vývoje kyčlí miminka je znám již od dob Hippokratových a nápravě vrozeného vymknutí kyčle byla vždycky věnována značná pozornost. Nicolas Andry v roce 1741 položil základy ortopedie jako lékařského oboru, který pečuje o správný vývoj pohybového aparátu rostoucího organismu. A pozor, už tehdy věnoval vývojové kyčelní dysplazii značnou část svého textu.

V 80. letech 19. století se správné postavení hlavice v kyčelním kloubu fixovalo sádrou a na přelomu 19. a 20. století se dokonce prosazuje operační léčení. Československá ortopedie se vždy významně podílela na zlepšení léčebných postupů a třeba tzv. Frejkova peřinka patřila k nejvýznamnějším vynálezům v oblasti dětské ortopedie.

Jako každá léčba, má i léčba kyčelního kloubu miminka jasná pravidla a časový harmonogram. Miminko by mělo mít téměř stále nožky ohnuté v kolínkách a roztažené v kyčlích. Tomu se říká abdukčně-flekční poloha. Jedině ta zajišťuje správný kontakt kloubní hlavice s jamkou, který je pro vývoj kloubu naprosto nezbytný. Prvním „stupněm“ léčby a často i prevencí je tzv. široké (abdukční) balení. To nemusí vždy vypadat hezky, ale dítěti nevadí. Při vážnějších odchylkách stavby kyčelního kloubu nebo při neúspěchu abdukčního balení se volí například Pavlíkovy třmeny, které zajistí správnou pozici hlavice vůči jamce. Je rovněž možné, že Vám lékař doporučí léčebnou rehabilitaci - například cvičení Vojtovou metodou. Vážené maminky, že možné, že miminko tuto fázi svého vývoje opláče, a vy s velkou pravděpodobností také, ale v indikovaných případech pomůže odstranit neurologické příznaky a upravit psychomotorický vývoj dítěte.

 

Jak správně na abdukční balení

Smyslem správného abdukčního balení je dostat nožičky miminka do správné polohy, ale hlavně, v této poloze je také udržet. To znamená, že miminko nesmí mít možnost dát nožičky do jiné, než abdukční polohy, zejména ne k sobě, nožičky musí zůstat roztažené.

Již jsme se zmínili o tzv. Frejkově peřince, přičemž původně se jednalo o abdukční peřinku naplněnou peřím. Ovšem vysoká vrstva na zádech polohovala pánev oproti hlavičce vysoko nad podložkou, což zhoršuje trávení miminek a polohuje novorozence prakticky trvale do opistotonu. Tato poloha navíc redukuje prvotní lokomoční vývoj, hlavně fyziologické zádové a šíjní reflexy. Peřinka byla několikrát inovována a její náplň postupně tvořil tužší molitan, eventuálně filc. Tedy jasný vývoj směrem k tužším materiálům, které nožičky miminka dostatečně fixují.

Abdukční bandáž Marwell odstranila hlavní nedostatky původního širokého balení a při jejich správném použití zcela odpadají problémy s polohováním miminka a fixací nožiček. Kalhotky Marwell totiž umožňují správnou fyziologickou polohu novorozenců a kojenců, a to při zachování plného léčebného účinku na kyčle miminka.

 

MenuX

Provozovatel webu, Marwell Medic s.r.o., se sídlem Kyjovská 606, Planá, 34815, IČ: 25969579, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.